صنایع وکیوم سبلان فروش انواع بلوئرو خدمات پس از فروش در ایران

روتس بلوئر در سال 1845توسط برادران روتس در آمریکا اختراع شد و در سال ۱۸۶۹در انگلستان ثبت اختراع شد برای اختراع بهبود ماشینهای دمنده دوارحق اختراع دریافت کردند. در سال ۱۸۷۵، روتس یک دمنده را در نمایشگاه سن پترزبورگ به نمایش گذاشت.

Thwaites و Carbutt
یک اصل Roots «ماشین دمش هوا» را برای تهویه معدن در همان نمایشگاه به نمایش گذاشتند. در سال ۱۹۳۱، شرکت Roots Blower وConnersville Blower Company توسط شرکت بین المللی Derrick and Equipment خریداری شدند تا شرکت Roots-Connersville Blower را تأسیس کنند.
در همان سال، شرکت شروع به تولید کمپرسورهای گریز از مرکز کرد. از سال ۱۹۴۴، روتز به یک برند محصول از صنایع لباسشویی تبدیل شد. در سال ۲۰۱۵ شرکت Roots توسط Colfax Corporation خریداری شد و اکنون بخشی از شرکت مهندسی Howden در بریتانیا است. خط تولید Roots همچنان شامل طیف وسیعی از دمنده‌ها است. وپس از آن شرکت‌های متعددی با برندهای مختلف اقدام به تولید و استفاده از این دستگاه در صنایع مختلف کردندو اکنون برندهای Aerzen, Robuschi دو غول این صنعت در بازارهای جهانی برند شناخته شده می‌باشند.

اصل دمنده ریشه شامل موارد زیر است: فرآیند با جریان هوا از درگاه ورودی به محفظه سیلندر شروع می‌شود. چرخش روتورها در مقابل دیوار محفظه سیلندر، به اصطلاح «مسیر هوا» را ایجاد می‌کند، در این محفظه فشار اتمسفر وجود دارد. یک دمنده روتس با استفاده از قضیه اصل فشرده‌سازی ایزوکوریک، که به عنوان قضیه فشرده‌سازی خارجی نیز معروف است، کار می‌کند.

بالارفتن فشار باحرکت انتقالی افزایشی متناوب یک محیط گازی (به عنوان مثال هوای اتمسفر) به یک سیستم به دست می‌آید. با انتقال فشار محیط از شرایط جوی به سیستمی با مقاومت معلوم و ثابت، افزایش فشار مربوطه حاصل می‌شود. پمپ دمنده روتس در یک سطح خروجی کنترل شده برای غلبه بر این مقاومت عمل می‌کند.

*- روتور حرکت دهنده به یک منبع توان مکانیکی خارجی (الکتروموتور یا دیزل) از طریق فولی یا زنجیر وصل شده و دمبل دوم (روتور) از طریق انتقال قدرت چرخدنده شروع به حرکت می‌کند.

*- لوب‌های روتس به شکل دمبل یا پیچ هستند که ترکیب صحیح را برای آب بند شدن سمت خروجی از سمت ورودی را ایجاد می‌کند. روتس بلوئر مزایا خاصی نسبت به کمپرسور دارد که به شرح ذیل می‌باشد:
فقط و فقط از دو قسمت قابل حرکت (یعنی دو لوب) دارد که از نظر شکل و اندازه عینا برابر هستند.
عملکرد آن کاملاً دورانی است.
لوب‌ها از لحاظ هندسی نسبت به مرکز دوران خود دارای تقارن هستندبنابر همین دارای عملکرد توازن دینامیکی است.
• گاز فشرده به طور کامل خارج شده و حجم خالی در خطوط جریان داخل سیلندر وجود ندارد

تعمیر و نگهداری
۱- کنترل گیج روغن (در اکثر این پمپ‌ها قسمت پایین بدنه تعبیه شده)
۲- کنترل روغن از لحاظ زمان کارکرد و کیفیت روغن (عمده روغن‌های وکیوم ۱۱۰۰ الی ۱۵۰۰ ساعت کارکرد مفید دارند)
۳- کنترل لرزش پمپ (بهتر است به محض مشاهده لرزش بیش از اندازه دستگاه را خاموش کرده و پارامتر‌های زیر کنترل شود)
A- بالانس نبودن محور‌ها
B- خرابی بلبرینگ‌ها
C- خرابی چرخ دنده‌ها
D- عدم نصب صحیح پمپ بروی شاسی
۴- فیلتر کردن هوای ورودی: اغلب استفاده کنندگان از این نوع پمپ در ورودی هوای آن (زمانی که پمپ در محیطی آلوده قرار گرفته) فیلتر نصب میکنند این فیلتر‌ها از ورود هر نوع مواد و گرد خاک به داخل پمپ جلوگیری میکند در صورت‌عدم نصب فیلتر و ورود آلودگی محور‌های پمپ از تایم خارج گردیده و باعث ایجاد صدای‌های ناهنجار میگردد.

۵- کنترل دمای پمپ:
بهترین کنترل برای دما نصب ترموکوپل و کندانسور می‌باشد در شرایط عادی دمای خروجی روتس بلور (کمپرس) پمپ به ۱۰۰ درجه می‌رسد که نشانگر خرابی پمپ نمی‌باشد
از دلایل بالا رفتن دمای پمپ
جابجایی محور‌های نسبت به سیلندر پمپ (اصطحکاک)
خرابی بلبرینگ‌ها
خرابی چرخ دنده‌ها
کم بودن روغن
بیشتر شدن فشار هوای خروجی (عدم تخلیه پمپ‌های ترکیبی رینگ آبی، روتاری و…)

۶- کاهش خلاء ایجاد شده:
اتصالات ورودی و خروجی و فشار پمپ ترکیبی کنترل شود در صورت رفع ایراد پمپ باید به صورت کامل سرویس گردد.

از کاربرد این پمپ میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

پتروشیمی (انتقال گازها)
صنعت آبکاری کروم، گالوانیزه و…
تصفیه خانه فاضلاب
اسیدسازی
تصفیه روغن خوراکی و صنعتی
صنعت قند و شکر
سیلوها (جابجایی و…)
صنایع الکل‌سازی
صنایع کاغذ، مقوا، چاپ
صنایع آرد
هوادهی در استخرهای پرورش ماهی و میگو
صنایع سیمان
صنایع شیشه‌سازی
خشک کن‌ها
صنایع غذایی و دارویی
صنایع فولادسازی
ماشین آلات نقاشی
معادن
نساجی
نفت و گاز
و…