نکات و اقدامات مورد نیاز جهت راه اندازی پکیج بلوئر
زمانی که بخواهیم یک پمپ بلوئر را برای اولین بار راه اندازی کرده و استارت کنیم و یا درصوت آن که بلوئر جهت تعمیر از شاسی جدا شده و پس از تعمیر مجددا نصب شده باشد مراحل کاربردی و مهم به شرح ذیل رو می بایست رعایت کنیم:
*)سایلنسر یا محفظه ورودی هوا و محفظه خروجی هوا یا اگزوز بلوئر به همراه تمامی راه های لوله کشی و اتصالات بلوئر ،جهت خالی بودن از هرگونه اشیاء خارجی بررسی شود و تمیز کاری گردد.
*)بلوئر و الکتروموتور باید به موازات یکدیگر مطابق دستور العمل های ذکر شده قرار بگیرند و نیروی کشش تسمه یا تسمه ها نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد .
*)از روغن با کیفیت و مناسب پمپ بلوئر استفاده شود و میزان روغن گیربکس توسط گیج روغن که در دو طرف پمپ هواده قرار دارد چک شود زیرا روغن بیش از نیاز دستگاه باعث می شود حرارت و میزان صدا پمپ هواده بالا برود و موجب خرابی می شود و همچنین روغن کم تر از نیاز دستگاه باعث پایین آمدن عمر کاری بلبرینگ ها و دنده ها می شود.
*)برای اطمینان از نبود اشکال در چرخش روتور ها به وسیله دست شافت بیرونی را بچرخانید در صورتی که روتور ها به آسانی و بدون گیر نچرخیدند اقدام به بر طرف کردن مشکل نمایید.
*)به مدت ۱۵ دقیقه بلوئر را بدون فشار و بار روشن کنید و میزان حرارت محفظه بلبرینگها و سیلندر را چک کنید. در صورتی که میزان حرارت غیر عادی بود بررسی کرده و عیب را برطرف کنید
*)روتس بلوئر را زیر فشار و بار برده و در مدت زمان معین این فشار را بیشتر کنید. به طور مثال در زمان سی دقیقه در یک ساعت این کار را ادامه دهید. سپس روتس بلوئر را در فشار مورد نیاز قرار دهید و کل قسمت های پکیج بلوئر رو بررسی کنید
*)سعی کنید تمامی بررسی ها و رفع ایراد ها در همان روز اول کارکرد بلوئر باشد
اگر در کارکرد بلوئر مشکلی مشاهده کردید هرچه سریع تر دستگاه را خاموش کنید و به دنبال برطرف کردن ایراد بروید.

دستور العمل کلی نگهداری از بلوئر
۱. روتس بلوئر می بایست هر ۱۷۵ ساعت کارکرد به وسیله پمپ گریس، پارچه تمیز و گریس نسوز با برند معتبر گریس کاری شود.
۲. روغن پمپ هواده یا روتس بلوئر برای دفعه اول پس از ۱۰۰ ساعت کاری و در ادامه پس از ۱ ماه کارکرد دائم یا ۷۵۰ ساعت کاری باید تعویض گردد توجه داشته باشید که پیچ تخلیه روغن باید به نحوی محکم شود که آخرین سر دنده پیچ بیرون بماند.
۳. فیلتر هوای بلوئر را باید هفته ای یک مرتبه توسط فشار هوا تمیز شود و از شست و شوی فیلتر جدا خودداری کنید.
۴. بعد از یک ماه کارکرد بلوئر به صورت دائم و یا ۷۵۰ ساعت کاری فیلتر هوای بلوئر را به وسیله آچار متناسب تعویض کنید.
۵. بررسی و تنظیم کشش تسمه بلوئر را در هفته اول کار کرد بلوئر یک روز در میان و سپس هر سه ماه یک بار با آچار مناسب انجام دهید.
۶. سطح شاسی روتس بلوئر را به وسیله تراز دقیق مهندسی و با واشر های مناسب هفته اول کار کرد بلوئر یک روز در میان و سپس هر سه ماه یک بار تراز کنید.
۷. پمپ بلوئر را هفته اول کار کرد آن یک روز در میان و بعد هفته ای یک مرتبه جهت پیدا کردن هر گونه نقصی از قبیل صدای غیر عادی، وضعیت تسمه ها، نشت روغن یا گریس و شل شدن اتصالات و پیچ ها مشاهده کرده و کنترل میدانی انجام دهید.

بازدید های روزانه
۱. فشار خروجی بلوئر
۲. جریان بلوئر
۳. میزان نویز
۴. بررسی دمای خروجی بلوئر که از مقدار مجاز بالاتر نباشد. بالا بودن دما می تواند از علایم وجود درگیری بین قطعات باشد.
۵. ولتاژ مصرفی و جریان مصرفی الکتروموتور (آمپر مصرفی باید کمتر از جریان نامی ثبت شده روی پلاک الکتروموتور باشد).
۶. میزان کشش تسمه فولی بررسی شود که مناسب باشد و اگر تسمه فرسوده شده است، تعویض گردد.
۷. بررسی میزان روغن چرخ دنده. چرخ دنده ها دارای حساسیت زیادی بوده لذا با تعویض به موقع روغن و همچنین کنترل سطح روغن می توانید از آن مراقبت کنید.

بازدید و سرویس ماهیانه
۱. تعویض فیلتر هوای ورودی
۲. بازدید روغن چرخ دنده ها، و تعویض آن

سرویس های سالیانه
۱. تعویض تسمه فولی
۲. تعویض بلبرینگ های فرسوده که تولید نویز و لرزش می کنند و ممکن است باعث آسیب به قطعات دیگر شوند.
۳. بازدید چرخ دنده ها و تعویض آن ها در صورت وجود ضربه، سایش و موارد دیگر