مشاوره تلفنی ۷-۶۵۶۱۰۹۸۶-۰۲۱ info@sabalanvacuumpumps.com

بلوئر های ساید چنل در اثر ایجاد جریان گردابی ناشی از پره های نصب شده روی پروانه، هوا را از یک سمت مکیده و از سمت دیگر با فشار به بیرون سیستم منتقل می کنند. این فشار، بدون استفاده از مواد روان کننده و از طریق فاصله میکرونی بین پره های رادیال و بدنه دستگاه ایجاد می شود.
این پمپ تک محوره با ایجاد توربو لانس هوایی و ایجاد گردابه بصورت دمنده کم فشار عمل می نماید(∆P≈400 mbar) این پمپ در سایزهای گوناگونی ساخته می شود .از ساید چنل بعنوان پمپ وکیوم نیز استفاده می شود که به ترتیب در یک و دو مرحله ای آن به فشار نهایی وکیوم 200 mbar – 500mbar می رسد
در اثر چرخش پره ها، هوا به سمت جلو رانده می شود و در اثر نیروی رانشی ایجاد شده، یک حرکت مارپیچی بوجود می آید. در اثر این رفتار و در نتیجه افزایش فشار خطی، هوا در امتداد طول مسیر متناوبا فشرده شده و فشار خروجی افزایش می یابد.
بلوئر های ساید چنل بمنظور استفاده در مواردی که در آنها فشاری بیشتر از فشار فن های سانتریفوژ مورد نیاز است مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به اینکه در اینگونه بلوئر ها هیچ گونه تماسی بین پره و پوسته (casing) وجود ندارد نیازی به استفاده از روانکارها ندارند و در نتیجه هوای فشرده خروجی از آنها عاری از ذرات روغن می باشد.
.  کاربرد این دسته از بلوئر ها بر اساس مکانیسم پروانه و متغیر بودن فواصل بین تیغه ها با ایجاد توربولانت باعث مکش هوا از یک طرف و از دریچه دیگر عمل دمندگی را انجام می دهند ، این نوع بلوئر ها محدودیت هایی برای میزان فشار خروجی دارند ولی در صنایع با هوادهی های کم عمق و کم فشار و همینطور سیستم های بادی مصرف فراوان دارند .


از مزایای این بلوئر ها میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:
– نصب آسان
– ایجاد آلودگی صوتی بسیار کم
– پایداری کامل مکانیکی و عدم لرزش
– هزینه بهره برداری ناچیز
– هوای فشرده خروجی با فشار ثابت

تلفن : ۷-۶۵۶۱۰۹۸۶-۰۲۱ فکس ۰۲۱۶۵۶۱۰۸۳۲

info@sabalanvacuumpumps.com

تهران،بزرگراه فتح (جاده قدیم کرج)،سه راهی شهریار ، شهرک صنعتی گلگلون،خیابان چهارم غربی،پلاک ۱۷

لینک های مفید